Halloweenska noc v škole

November 5, 2018

V USA sa sviatok Halloween oslavuje až od 19. storočia. Typickou črtou tohto pomerne obľúbeného sviatku sú teda vyrezávané tekvice s otvormi v podobe tváre, pričom tekvica je zvnútra osvetlená sviečkou a slúži ako lampáš. Ľudia sa počas Halloweenu prezliekajú do rôznych prevlekov strašidelných bytostí. Prevlek do rôznych kostýmov a pomaľované tváre mali taktiež za účel odpudiť zlých duchov. Dnes je tento sviatok predovšetkým komerčnou zábavou, ktorá láka hlavne deti. Tie chodia od dverí k dverám používajúc výraz „Trick or Treat“. Ak bývajúci nechcú, aby im tieto deti vyviedli nejakú neplechu, obdarujú ich sladkosťami a ovocím. Aj my , 3.A a 4.A sme si to vyskúšali a obliekli do masiek pred prázdninami a rozhodli sa stráviť noc v škole. Okrem Halloweenskej party sme mali promenádu v maskách, pozerali strašidelné príbehy a navzájom sa strašili.

Deň otvorených dverí

March 3, 2020