Jesenné účelové cvičenie OŽaZ

October 17, 2018

Minulý týždeň v piatok (12.10.) sme absolvovali jesenné účelové cvičenie Ochrany života a zdravia (kedysi volané aj "branné") OŽaZ. Tentokrát sme ho absolvovali v Horskom parku, kde sme nielen objavovali rôzne zákutia parku, ale si aj vyskúšali hádzanie gumenným granátom, strieľanie prakom, viazanie rôznych uzlov, ale i odhadovanie vzdialenosti. Zamýšľali sme sa nad rôznymi otázkami týkajúcich sa pobytu v prírode, ako podať prvú pomoc pri jednoduchých zraneniach, a niektorí dokonca aj spočítali množstvo schodov v parku. Na záver nás občerstvil čaj s horalkou. Niektorí veselí, iní frfľajúci, ale nakoniec všetci bez ujmy na zdraví, sme sa vrátili naspäť do školy.