Odporúčané príspevky

Pátranie po minulosti - netradičný dejepis

June 12, 2017

Najradšej máme netradičné formy vyučovania. Prinášajú viac zážitkov a motivujú nás k práci.
Dňa 5. júna sme mali vyučovaciu hodinu v archíve. Hlavným cieľom nášho bádania bolo pátranie po nedávnej minulosti. Po príchode nás srdečne privítala pracovníčka Štátneho archívu v Šali, ktorá nám predstavila jeho činnosť a bohatú minulosť.
Pred samotným pátraním sme sa museli oboznámiť s bádateľským poriadkom a zákonnými normami, ktoré usmerňujú činnosť archívov. V súlade s bádateľským poriadkom sme museli vyplniť bádateľský list, aby sme mali prístup k bohatému archívnemu fondu. Z neho sme si vybrali ročenky dennej tlače z osemdesiatych rokov, pretože o tomto období sa práve učíme na dejepise. Našou úlohou bolo zmapovať, ako normalizačný režim hodnotil významné udalosti v tomto období a porovnať ich s dnešným pohľadom na ne. Prácou v archíve sme napĺňali aj ďalšie čiastkové ciele. Veľa sme sa o práci v archíve dozvedeli. V jeho útrobách sme videli spôsob ukladania listín tak, aby sa nepoškodené zachovali aj pre ďalšie generácie. Pohľad na prácu archivárov sa nám zmenil. Všetci sme boli v archíve prvýkrát a všetci sme si uvedomili, akú dôležitú prácu archivári vykonávajú.

 

 

Please reload

Zápis prvákov v našej škole

April 7, 2020

Zápis prvákov v našej škole sa v zmysle Rozhodnutia ministra školstva z 26. 3. 2020 koná elektronicky bez prítomnosti detí a rodičov.

Vyplnenú elektron...

1/1
Please reload

Posledné príspevky

March 26, 2020

March 12, 2020

Please reload

  • White Instagram Icon

© Copyright 2016 by petrik1.

Kontaktujte nás

Tel: +421-2-52494093

Email: admin@zsjeleniaba.edu.sk

Adresa

Jelenia 16,

81105 Bratislava